Tájékoztató e-learning vizsgákról 2019/20 tanév őszi félév

Tisztelt Hallgatóink!

A vizsgákat a Tanulmányi és Vizsga Szabályzat szerinti mennyiségben (kurzusra jelentkezett hallgatók 1,5-szerese) és gyakoriságban (minimum 4 alkalom) hirdetjük meg.

A hallgatónak joga és kötelezettsége, hogy megismerje a rá vonatkozó szabályokat (TVSZ, TJSZ), melyek olvashatók az egyetemi honlapon.

Az egész vizsgaidőszakra tervezze meg vizsgarendjét, hogy élni tudjon a szabályok adta lehetőségekkel és vegye figyelembe azok korlátozásait is. Ugyanabban az időpontban kezdődő vizsgára jelentkezhet több tantárgyból is, ebben az esetben az első vizsga végeztével a vizsgafelügyelőnél jelezze a következő tárgy megkezdését a kötelező adminisztráció miatt.

A Coedu rendszer 14.00 órakor lezár, a vizsgáit ennek megfelelően állítsa össze.

A 13 órakor kezdődő vizsgára 12 órakor jelenjen meg a vizsgahelyszínen, hogy a felügyelők a teremkapacitás függvényében beültethessék vizsgázni.

Néhány fontosabb információ:

• Egy félévben 3 vizsgajelentkezése lehet egy-egy tantárgyból.
  • Minden tantárgyból az első két vizsga ingyenes, a harmadik és minden azt követő vizsga IV díj (ismétlő vizsga) köteles, ennek teljesítése nélkül nem tud vizsgára jelentkezni (TVSZ).
    Az IV díjat Neptunon keresztül a hallgatóknak kell kiírni (Pénzügyek menüpont – Befizetés – Tételkiírás – Fizetési jogcímekből kiv.: IV díj).
    Ugyanazon tárgyból történt korábbi félévek vizsgajelentkezései összeadódnak.

A 2012/13/1-től szerzett elégtelenek száma egy adott tárgyból nem haladhatja meg a 6-ot.

• Coedu vizsgák helyszíne: SZE Egyetemi Könyvtár Győr, Egyetem tér 1.
  • A kiírt Coedu vizsgákra jelentkezni lehet:

2019. december 09 (hétfő) 6.00-tól

• Létszámbővítésre teremkapacitás függvényében van lehetőségünk, ezért a Hallgatók közös érdeke, hogy ne foglaljanak le olyan vizsgaidőpontot, amin nem áll szándékukban megjelenni, hiszen ezzel mások elől veszik el a vizsgajelentkezés lehetőségét (továbbá az igazolatlan távolmaradás a vizsgáról a Térítési és Juttatási Szabályzat 13. sz. melléklete értelmében 1600 Ft-os büntető tétel befizetését vonja maga után).

BUDAPESTI vizsgaközpontban vizsgázók figyelem!

Budapesti Coedu vizsgák helyszíne: MÁV Oktatási Központ Budapest, Luther u. 3. III. emelet

Coedus vizsgajelentkezés és vizsgaengedély

A coedus vizsgák hallgatói létszámának emelésére a Felnőttképzési Központ jogosult. (A hagyományos vizsgák hallgatói létszámának bővítésével kapcsolatban a Tanszéki ügyintézők tudnak segíteni.)

Minden szerdán az aktuális hét végi betelt coedus vizsgák hallgatói létszámát megemeljük.

Hallgatói kérésre nincs lehetőségünk vizsgalétszámot emelni.

A 2018/19/1 szemesztertől coedus vizsgahelyszínét (Győr vagy Budapest) a Neptunban beállított "tankör" határozza meg.

A vizsgaidőszakban a tankör átállítására NINCS LEHETŐSÉG!

Amennyiben nem budapesti vizsgahelyszínt lát, de coedus vizsgáját a budapesti vizsgahelyszínünkön kívánja letenni, előző félévhez hasonlóan a Neptunban található kérvény (ügyintézés/kérvények) kitöltésével lehet kérelmezni:

„Coedus vizsgahelyszín módosítási kérelem vizsganaponként”

A kérvény beadható, amennyiben van érvényes vizsgajelentkezése a Neptun rendszerben, a vizsgát megelőző csütörtök 12:00-ig, csak az aktuális heti vizsgákra!

Engedélyt a Neptun rendszerben kapja meg, melyet a vizsga helyszínén kell bemutatni a vizsgafelügyelőknek.

Ismételten felhívom figyelmét, hogy a 2017/18/1 félévtől az E-learning (Coedu) vizsgákra Hallgatói kártyával lehet csak belépni, elektronikus kapun keresztül (regisztrált beléptetés). A Hallgatói kártyát okmányaival együtt minden vizsgára hozza magával. Olvassa el az ezzel kapcsolatos korábbi tájékoztató levelünket!

Sikeres felkészülést kívánok a Felnőttképzési Központ munkatársai nevében!

Némethné Farkas Kata

Központvezető

ÜGYFÉLFOGADÁS

SZEMÉLYES ügyfélfogadás ügyintézővel történt előzetes egyeztetés alapján http://fk.sze.hu/munkatarsak

Levelezős, távoktatásos alap- és mesterszakos hallgatók ügyfélfogadása a Tanulmányi Osztály ügyfélfogadási rendje szerint az Igazgatási épület földszintjén

Információk

Levelező tagozat óráinak időpontja 2019. szeptember 20. - 2019. szeptember 21.
Szakirányválasztás 2019. szeptember 23. - 2019. szeptember 28.
Levelező tagozat óráinak időpontja 2019. szeptember 27. - 2019. szeptember 28.
RGDI TANÉVNYITÓ RENDEZVÉNY 2019. szeptember 27. 09:00 - 10:00
Kutatók Éjszakája 2019. szeptember 27. 13:30 - 23:55