Nyelvvizsga mentesség szabályai végzett hallgatóinknak

A nyelvi záróvizsga szabályzatát az egyetem Szenátusa elfogadta, teljes anyaga az alábbi linken érhető el:

Az Idegen Nyelvi Oktatási Központ Nyelvi Záróvizsga Szabályzata

Felhívjuk volt hallgatóink figyelmét, hogy a nyelvi záróvizsgára 2012.09.01-től jelentkezhetnek elektronikusan kitölthető jelentkezési lap segítségével, amely 2012.09.01-től lesz elérhető ezen a helyen, valamint a honlapon az Ügyintézés/Letöltések menüpontja alatt.

Nyelvvizsga mentesség ügyében az egyetem Szenátusa az alábbiakat határozta meg és iktatta be a TVSZ 11. sz. mellékletének végére:

(1)       A 2013. szeptember 1. előtt alapképzési, vagy azzal megegyező szintű szakon sikeres záróvizsgát tett hallgatók az oklevél feltételeként előírt nyelvvizsga-követelményt, az (1) – (5) bekezdésekben leírt szabályok betartása mellett, az Egyetem által a (8) bekezdésben felsorolt nyelvekből szervezett nyelvi záróvizsga letételével is teljesíthetik, ha

a)         az alapképzési szak tanterve általános nyelvvizsgát ír elő követelményként,
b)         a sikeres záróvizsgától számítva már három év eltelt.

(2)       A (7) bekezdésben említett nyelvi záróvizsga kizárólag angol, francia, lovári, német, olasz, orosz vagy spanyol nyelvekből tehető. Lovári nyelvből csak abban az esetben tehető nyelvi záróvizsga, ha az érintett szakon a lovári nyelv elfogadható az oklevél kiadásának feltételeként.

(3)       Abban az esetben, ha az érintett szakon előírt (egyik) szakmai nyelvvizsga kiváltható általános nyelvvizsgával, akkor e helyett is elfogadható a nyelvi záróvizsga.

(4)       Nyelvi záróvizsga csak írásbeli vagy csak szóbeli vizsga is lehet, ha a hallgató már rendelkezik az oklevél kiadásának feltételeként előírt nyelvvizsga szóbeli, ill. írásbeli részének teljesítéséről szóló állami nyelvvizsga bizonyítvánnyal, az adott nyelven.

(5)       A nyelvi záróvizsga szervezési, lebonyolítási és értékelési szabályait külön szabályzat tartalmazza.

SZEMÉLYES ügyfélfogadás

Csütörtök: 14:00-16:00
Péntek: 10:00-14:00

Bóna Henriett – Ig. ép. 104.

Jócsik-Silniczki Andrea - Ig. ép. 104.

Kovács Márta - Ig. ép. 104.

Kutiné Somogyvári Zsuzsanna - Ig. ép. 104.

Mónusné Ági - Ig. ép. 104.

Wandraschekné Jakab Erzsébet - Ig. ép. 104.

Nyári záróvizsga időszak a jogász szakon 2017. március 1. - 2017. június 16.
Vizsgajelentkezés 2017. május 5. 06:00 - 2017. június 30. 12:00
Vizsgaidőszak 2017. május 16. - 2017. július 1.