Neptun rendszer és iratkozási lap

Tisztelt Felvett Hallgatónk!

A Széchenyi István Egyetemen a hallgatók teljes körű tanulmányi, adminisztrációs és pénzügyi ügyintézése a Neptun Hallgatói Információs Rendszer (továbbiakban Neptun rendszer) segítségével működik.

Tájékoztatásul közöljük, hogy a Neptun rendszerbe az alábbiak alapján tud belépni:

http://neptun.sze.hu - Neptun - hallgatói web bejelentkezés

Azonosító: Neptun kód
Jelszó: Születési dátum (ÉÉÉÉHHNN)

Támogatott böngészők: Microsoft Internet Explorer 9.0+ ;MozillaFirefox 15+ ; GoogleChrome

Az első belépés után a jelszót az adatbiztonság érdekében meg kell változtatni!

Amennyiben Ön korábban már volt a Széchenyi István Egyetem hallgatója,

• és minden adatát helyesen adta meg a felvételi eljárás során, akkor a fent megadott Neptun kódjának meg kell egyeznie a korábbi Neptun kódjával. Ebben az esetben a jelszava a korábban használt jelszava maradt.
  • és a korábban a Neptun rendszerbe berögzített és a jelen felvételi eljárás során megadott adatai között eltérés van, akkor Ön a fent megadott új Neptun kódot kapta. Ebben az esetben feltétlenül jelezze szakos ügyintézőjének (http://fk.sze.hu), megjelölve a régi és az új Neptun kódot.

BEIRATKOZÁS ELŐTTI TEENDŐK:

• A Neptun rendszerbe történő első belépést követően kérem, ellenőrizze a Saját adatok, Személyes adatok felületen, hogy a személyes adatai megfelelően kerültek rögzítésre (név, születéskori név, édesanyja neve, születési hely, születési idő, állandó lakcím, állampolgárság, e-mail cím, telefonszám).
  • A Saját adatok, Személyes adatok felületen az Adatmódosítás gombra kattintva szíveskedjék az adóazonosító jelét, a TAJ számát és a személyi igazolványának számát berögzíteni. A kért adatok berögzítése jelen levél kézhezvételétől 2016. augusztus 25-én éjfélig lehetséges.
  • A személyes adatokból generált iratkozási lapot az adatok bedolgozása után szíveskedjék kinyomtatni a hallgatói Neptun felület Ügyintézés menüpontjából. A nyomtatványt a beiratkozásra hozza magával! A fényképet ne felejtse el a fénykép helyére ráragasztani!

Iratkozási lap nyomtatásának menete:

1. http://neptun.sze.hu - Neptun - hallgatói web

2. lépés: Ügyintézés – Kérvények – Kitölthető kérvények – Iratkozási lap- levelezős, távoktatásos hallgatóknak (kiválasztás, kitöltés) – Kérvény leadása – Vissza

3. lépés: Ügyintézés – Kérvények – Leadott kérvények – Iratkozási lap- levelezős, távoktatásos hallgatóknak – Megtekint (sor végén „+” jel) – Megnyitás – OK – Fájl – Nyomtatás

Az iratkozási lap mellé KÖTELEZŐ mellékletként töltsék fel a következő dokumentumokat:

• bizonyítványok fénymásolata és eredeti példánya: érettségi, diploma, nyelvvizsga
  • személyi iratok fénymásolata: személyigazolvány, lakcímkártya, TAJ kártya, adóigazolvány
  • nyelvvizsga másolata (ha van)
  • igazolványkép

Jogviszony szüneteltetés (passzív félév): Amennyiben az első félévben hallgatói jogviszonyát szüneteltetni kívánja (passzív félév), úgy e szándékát a Neptun rendszerben kitöltendő iratkozási lapon jelölje. Ebben az estben is alá kell írnia a Képzési szerződést, de a Térítési és Juttatási Szabályzat rendelkezései szerint az adott félévre költségtérítést nem kell fizetnie.

Amennyiben bármely adat hiányzik, vagy javításra szorul a nyomtatott iratkozási lapon, legyen szíves a nyomtatást követően kézzel ráírni, és mellette szignózni.

Némethné Farkas Kata

Központvezető

Széchenyi István Egyetem

Igazgatásszervezési Főigazgatóság

Felnőttképzési Központ

9026 Győr, Egyetem tér 1.

Tel.: 06-96 503-400

Honlap: http://fk.sze.hu

Mónus Imréné – Ig. ép. földszint

Kovács Márta - Ig. ép. I. em. 104.
Bóna Henriett  – Ig. ép. 1. em. 104.
Jócsik-Silniczki Andrea  – Ig. ép. 1. em. 104.
Kutiné Somogyvári Zsuzsanna – Ig. ép. 1. 104.
Wandraschekné Jakab Erzsébet – Ig. ép. 1. 104.

Csütörtök:

14.00-16.00

Péntek:

10.00-14.00

ÜGYELET:

Péntek:

14.00-16.00

Szombat:

08:00 - 13:00 (Vizsgaidőszakban a vizsgahelyszíneken:
Egyetemi Könyvtár vagy Budapesti Vizsgaközpont)

Elektronikus ZH nap 2016. december 9.
Levelezős konzultációs hétvége 2016. december 9. 08:00 - 2016. december 10. 18:00
Téli záróvizsga időszak kezdete (kereszt MSc) 2016. december 12. 08:00 - 08:20
Vizsgaidőszak kezdete 2016. december 12. 08:00 - 08:20